Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je na skupu građana protiv blokada u Borči, u beogradskoj opštini Palillula, da je sve više ljudi na skupovima protiv blokada u Srbiji, kao i u Beogradu i dodao da su danas u Šapcu blokaderi pokušali da izazovu incident i stanu na put koloni, iako ih je bilo malo, ali da je pametniji popustio.
"Rekao sam našim ljudima da se sklone i prošetaju, iako ih je mnogo više, pametniji uvek popušta. Pokušali su da izuzaovu incident u Šapcu da stanu na sred puta kojim ide velika kolona, hteli su tuču, a mi smo rekli - pomerite se mi nećemo tuču sa braćom i sestrama. Vidimo da ih je malo, ali pametniji popušta. Najvažnije je da čuvamo mir, stabilnost, sigurnost i bezbednost za ljude", rekao je Vučić tokom šetnje sa građanima u Borči. Istakao je da su danas skupovi u mnogo mesta u Srbiji. "Ima sve više ljudi, tu su i Obrenovac i Leštane i Zemun i Banjica i po Srbiji mnogo mesta", rekao je Vučić. Rekao je da je njegova poruka za građane Srbije da čuvaju svoju zemlju, jer će biti još mnogo pritisaka i različitih napada na Srbiju. "Kada smo zajedno i ujedinjeni sve možemo da prevaziđemo, ljudi hoće stabilnost, budućnost za svoju decu, neće maltertiranje. Ovde policije i nema, jer nema potrebe da bilo koga obezbeđuje", istakao je Vučić. Dodao je da za sada ne zna brojke kada je reč o masovnosti skupova građana protiv nasilja, ali da zna da je više ljudi u Beogradu nego ranije.
Vučić: I da nisam bio za smenu Vulevića, sada vidim da je dobro što je smenjen
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras povodom razrešenja dužnosti komandanta SAJ-a Spasoja Vulevića da i da nije bio za njegovu smenu, sada posle njegove reakcije vidi da je dobro što je smenjen. Vučić je u Borči, tokom mirne šetnje u okviru skupa građana protiv blokada, odgovarajući na pitanje novinara kako vidi to što njega napadaju da je kriv za smenu Vulevića, kazao da su mu tako kreirali i za smenu nekog u Senti za kojeg i ne zna ko je. "Nije mi problem što me krive N1 i Nova s, problem je u tome što imate kukavice u vlasti koji najmanje rade, a uživaju benefite, ali kada treba da se prebaci krivica na nekog drugog, oni kažu to je Vučić. Suština je u tome da neki koji nemaju dovoljno odgovornosti i ozbiljnosti, uvek će mene da stavljaju za krivca", kazao je Vučić. Kako je dodao, nema ništa protiv toga da na njega svaljuju krivicu. "Ja sam kriv. I da nisam bio za smenu, sada vidim da je dobro što je smenjen, dovoljno je da vidite njegovu reakciju i sve vam je jasno i više ni reč ne moram da kažem", rekao je. Kako je dodao, što se tiče onih iz vlasti koji kažu da je za to kriv Vučić, a ne oni, a hoće i zadržavaju svoje funkcije, vreme odgovornosti tek dolazi. "Ovo nisu smene, smene velike tek dolaze", kazao je Vučić. Prema njegovim rečima, oni koji su protiv njega prošle nedelje su "kukali i za šeficom Poreske policije". Kako kaže, sve sudije su im važne, komandanti su svi njihovi. "To samo govori o razmerama državnog udara, sve je iz državnih institucija poteklo, svi smenjeni su njihovi, izgleda da smo dobro namirisali ko su oni", naveo je Vučić. Na pitanje da prokomentariše to što je "slobodni univerzitet" naveo da je on taj koji sprovodi državni udar, Vučić je upitao ko su ti u slobodnom univerzitetu, da li oni koji su od fakulteta napravili svinjce. "Ja stvari nazivam pravim imenom, ima univerziteta koji rade naporno i vredno, ali ima i onih koji su pretvoreni svinjac", naveo je Vučić.
Vučić: Vreme odgovornosti dolazi, moj poziv za dijalog uvek otvoren
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je večeras u Borči da vreme odgovornosti dolazi, ali i da je njegov poziv za dijalog koji je ranije uputio blokaderima uvek otvoren. Odgovarajući na pitanje novinara da prokomentariše to što su četvorica uhapšenih na protestu u Novom Sadu pušteni na slobodu, Vučić je kazao da je to logično zato što je, kako je rekao, u smeni radilo dvoje sudija blokadera. "Vreme odgovornosti sledi. Zamislite neko uzme motku od četiri metra i tuče policajca po glavi nemilosrdno, vi kažete - sve u redu", prokomentarisao je Vučić. On je rekao i da je njegov poziv za dijalog koji je ranije uputio blokaderima uvek otvoren, a da što oni manje žele razgovor i dijalog on će više da insistira na tome. "Sve što više žele da razgovaraju sa neprijateljima Srbije, od Kurtija do Šidera do onih poslanika evropskih koji su protiv Srbije u svemu, ja ću to više da im nudim dijalog jer ja mislim da je to lekovito, mislim da je to dobro i važno", rekao je Vučić na pitanje novinara da li je još uvek otvoren njegov poziv blokaderima na dijalog. Na skupu građana protiv blokada u Borči, u beogradskoj opštini Palillula, Vučić je rekao da ljudi moraju da se pitaju zašto ne žele dijalog oni koji ga ne žele. "Šta želi svojoj zemlji, a i kakvi su mu argumenti pa ne sme da izađe na dijalog, ne sme da izađe na tv debatu. Pa što kad ste tako ubedljivi, kad su svi razlozi na vašoj strani, pobedićete sa lakoćom. Ali izgleda da ne ide baš tako", rekao je Vučić.
Vučić: Verujem da ću u ponedeljak saznati više o vojnom savezu HR/SLO
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je vecceras da veruje da će u ponedeljak saznati nešto više o vojnom sporazumu Slovenije i Hrvatske. Odgovarajući na pitanje vezano za vojni sporazum Slovenije i Hrvatske i da li mu se neko obratio da mu tim povodom nešto kaže, Vučić je kazao: "Ne, šta će da mi kažu, ali evo čekaću, verujem da će to u ponedeljak da bude. Verujem da ću nešto da saznam", rekao je Vučić novinarima u Borči gde se pridružio građanima koji se protive blokadama u mirnoj šetnji.