Aleksandra Krstić osvojila WAKO PRO titulu

U meču večeri u maloj dvorani SPENS-a u Novom Sadu, srpska kik bokserka savladala je u subotu uveče, na poene Italijanku Rebeku Viani (16-3-2), i osvojila šampionski naslov u kategoriji do 65 kg.

07 Septembar, 2025
Blog Image

Aleksandra Krstić sa predsednikom WAKO federacije, Rojom Bejkerom Foto: Arhiva KBSS

Veče kik boksa u Novom Sadu bilo je humanitarnog karaktera, jer je kompletan prihod od prodaje ulaznica izdvojen za lečenje nekadašnje šampinke i reprezentativke Srbije u kik boksu i savateu, Evu Bajić, poznatiju u svetu sporta po devojačkom prezimenu – Halasi. 

Aleksandra Saška Krstić (na slici, 13-2-0) je posle osvajanja titula evropske i svetske amaterske šampionke, u svoju trofejnu riznicu donela i svetsku WAKO PRO krunu.

Saška Krtstić (na donjoj slici desno) je i vlasnica dve medalje na Svetskim igrama, zlatne i bronzane, kao i zlatnog odličja na Evropskim olimpijskim igrama.

Pored meča večeri, u uvodnom programu održano je pet borbi. U semi pro K1 meču, Nikola Serdar pobedio je na poene Stanka Špirića. 

U K1 borbi, Vidak Jovičić je odlukom sudija na poene savladao Borislava Kojića. U trećem meču večeri, Aleksandar Milošević savladao je Matijasa Borsodija.

Milana Bjelogrlić savladala je Timeu Belik na poene, a Igor Nistor je u petoj borbi programa u novosadskom SPENS-u, slavio u oproštajnoj borbi, nokautom protiv Petra Bakovića.

Tehnički organizator ovog sportskog događaja bio je Kik boks savez Novog Sada, uz podršku Gradskog sekretarijata za sport.