Aleksandra Krstić osvojila je minule subote u Novom Sadu titulu profesionalne prvakinje sveta u WAKO Pro verziji u kategoriji do 65 kg.
Aleksandra Krstić Foto: Arhiva KBSS
U borbi za šampionski pojas, reprezentativka Srbije i takmičarka Kik boks kluba “Vorior Džim” iz Novog Sada, pobedila je Italijanku Rebeku Vaiani na poene, jednoglasnom odlukom sudija 3:0.
"Bio je to izuzetno težak meč, fizički vrlo zahtevan pošto je trajao pet rundi po tri minuta. Vaiani je dosta nezgodan borac. Od starta je nametnula jak tempo i imala sam malo problema da se naviknem na njen stil borbe. Ali, treća runda je bila presudna", izjavila je Aleksandra Krstić.
Višestruka šampionka i reprezentativka Srbije, sa mnogo emocija je dočekala kraj borbe u novosadskom SPENS-u.
"Mnogo sam srećna što sam osvojila ovu titulu, jedinu koja mi je nedostajala, tako da sam sad objedinila sve trofeje koji se mogu osvojiti", dodala je srpska kik-bokserka.
Aleksandra Krstić će sa reprezentacijom Srbije učestvovati na Svetskom prvenstvu u Abu Dabiju.
"Šampionat sveta je u novembru. Već sam četiri puta osvajala zlatnu medalju, pa ću i na ovom šampionatu imati najveće moguće ambicije. Što se profi ringa tiče, u decembru planiram jedan ili dva meča, čime bih okončala ovu godinu" zaključila je Aleksandra Krstić.
Izvor: Tanjug